Kanal Açmada Kampanyası
Kampanyalar İçin İletişime Geçin.
TÜMÜNÜ GÖR

Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Kanal temizliği üç farklı hizmet şeklinde sunulmaktadır.

 

 Kanal Temizliği Hizmetleri

 

Üç farklı şekilde sunulan bu hizmetlerin kaliteli bir şekilde sunulmasının gerekliliği kadar düzenli olarak gerçekleştirilmesi de son derece önemlidir.

 

 Kanal temizliği

 

Son derece önemli olan kanal temizliği işlemleri düzenli aralıklarla yapılmadığı taktirde bazı problemlerin yaşanması söz konusu olmaktadır. Olmazsa olmaz hizmetlerden biridir kanal temizliği.

 

  Havalandırma Kanalı Temizliği Nedir Neden Gereklidir?

 

Hava sirkülasyonu yok denecek kadar az olan ve akıllı binalar olarak tanımlanan yapılardaki temiz hava ihtiyacının tamamı havalandırma kanalları tarafından sağlanmaktadır. Bu havalandırma kanal sistemlerinin kanal içi görüntülerinin alınması ve temizlenmesi işlemlerinin tamamı havalandırma kanalı temizliği hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Havalandırma kanalları, genellikle yapıların inşaat durumlarında yapılırlar. Bu nedenle inşaatın yapım aşamasında oluşan toz ve kalıntılar havalandırma kanalları içine yerleşirler. Havalandırma kanallarının tozdan ve yabancı cisimlerden arındırılması için temizlenmesi gerekmektedir.

 

İnşaat sonrasında yapılmış olan havalandırma kanallarının temizliği ise 5 yılda bir yapılmalıdır. Ancak bu durum binaların bulunduğu ortamın tozluluk durumuna göre 3 yılda bir olan temizlik ihtiyacı aralığına da düşebilmektedir.

 

 Yağlı Kanal Temizliği Nedir Neden Gereklidir?

 

Restaurant, Motel, Otel ve yemek şirketleri gibi yapıların içerisinde bulunan fritöz ve ocakların üzerine yerleştirilmiş olan davlumbazların ve bu davlumbazların yanı sıra kızartma işlemleri ve yemek pişirmeler neticesinde ortaya çıkan buharın dışarıya atılması işlemini gerçekleştiren kanalların bakımının gerçekleştirilmesi işlemi yağlı kanal temizliği hizmeti olarak ifade edilmektedir. Yağlı kanal temizliği işlemlerinin belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Hijyenin büyük önem taşıdığı yemekhanelerde yağlı kanal temizliği işlemlerinin yapılmaması halinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek bakterilerin üremesi için bir ortam hazırlanmış olur. Ayrıca havalandırma kanallarına biriken yağlar ciddi bir yangın tehdidi de oluşturmaktadır. Hem hijyen hem de güvenlik açıcından yağlı kanal temizliği mutlaka yapılması gerekmektedir.

 

 Çamaşırhane Kanalı Temizliği Nedir Neden Gereklidir?

 

Başta oda sayısı çok olan oteller, hastaneler gibi yerlerde bulunmakta olan çamaşırhanelerin içinde ortaya çıkan su buharının dış ortama aktarılmasını sağlamak amacıyla kullanılmakta olan havalandırma kanallarının iç görüntülerinin alınması işlemi ve temizliğinin yapılması çamaşırhane temizliği hizmeti olarak ifade edilmektedir. Bu kanalların temizlik ihtiyacı çamaşır yıkama sıklığına ve çamaşır cinsine göre farklılık göstermektedir. Çamaşırlardan çıkan havlar çamaşırhane kanallarında tıkanmalara neden olabilmektedir. Bu durumda da hava kanalı görevini yerine getiremez hale gelebilmekte ve sonuçta enerji tüketiminde artışı tetiklemektedir. Ayrıca yanıcılığı olan havların kanalları tıkaması neticesinde gerekli bakım ve temizlik işlemlerinin yapılmaması halinde yangına sebebiyet verebilmektedirler. Bu kanalların temizliği güvenlik bakımından önemlidir.

Summary
Article Name
Kanal Temizliği
Description
Son derece önemli olan kanal temizliği işlemleri düzenli aralıklarla yapılmadığı taktirde bazı problemlerin yaşanması söz konusu olmaktadır. Olmazsa olmaz hizmetlerden biridir kanal temizliği.
Author
Publisher Name
Kanal Temizliği
Publisher Logo
25 Ocak 2017
1.714 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?