Kanal Açmada Kampanyası
Kampanyalar İçin İletişime Geçin.
TÜMÜNÜ GÖR

Tıkalı Kanal Açma

Tıkalı Kanal Açma

Tıkalı Kanal Açma

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Atık su tesisatı sisteminizde yer alan borular, zaman içerisinde kullanım kaynaklı, kullanılan malzemenin kalite ve cinsine bağlı olarak tıkanabilmektedir. Bu sorunun atık su tesisatında oluşması ise çoğu zaman daha büyük sorunları beraberinde getirebilmektedir. Günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde tıkalı kanal açma işlemleri hem daha pratik hem de daha az masraflı hale gelmiştir.

 

 Kanalizasyon Boruları Neden Tıkanır?

 

Çoğunlukla atık su giderlerinin tıkanma sebebi suda çözünmeyen maddelerdir. Özellikle yağmur sonrasında kanal giderlerinde tıkanma durumuna daha sık rastlanır. Çatılardaki toz, kuş tüyü ya da rüzgârla taşınan sert maddeler, yağmur suyu ile birlikte kanallara taşınmakta ve hem kanal çevresinde hem de kanal içerisinde çeşitli birikintiler oluşturmaktadır.

 

Bu maddeler, zaman içerisinde sert bir bent oluşturarak, su giderlerin tamamen tıkanmasına sebep olurlar. Su ile birlikte yüzeye sıkışan maddeleri ortadan kaldırabilmek için kanalların temizlenmesi gerekmektedir. Fakat çoğu zaman kullanıcıların başvurdukları manuel yollar, kanalların temizlenmesi için yeterli olmadığı gibi, yüzeylerde ve alt yapıda irili ufaklı zararların da oluşmasına sebep olurlar.

 

İşte böyle durumlarda uzman bir ekibin yardımına ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle kullanılan alt yapı sistemine zarar vermek istemeyen kullanıcılar tıkalı kanal açma konusunda son teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadırlar.

 

 Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

 

Bu işlem için günümüzde kanal açma robotları kullanılmaktadır. Bunun için kanal görüntüleme sistemi ile kanalizasyon sistemi taranır ve en uygun yöntemle tıkanıklığın giderilmesi sağlanır. Borulara verilen tahribat araştırılarak hasarın bilançosu ortaya çıkarılır. Ardından en uygun biçimde sistem temizliğine başlanır.

 

Tıkalı kanal açma işlemi oldukça pratiktir. Öncelikle sistem sorununun neden kaynaklandığı tespit edilir. Göçük, plastik malzemenin zamanla aşınması, taşınan maddelerin büyüklüğü gibi ihtimaller hasar havuzuna dahil değildir. Zemini dolgu topraktan oluşturulmuş alanlarda da kırılmalar görüldüğü unutulmamalıdır. Dolayısıyla kanalizasyon sisteminde meydana gelebilecek hatalar hem stratejik hem de çevresel pek çok değişkene bağlıdır.

 

Tıkalı kanal açma operasyonunda son teknoloji ürünü cihazların kullanılması sebebiyle, belirtileri muğlak olan ya da içer doğru su sızıntısı yapan kritik arızalar da tespit edilebilmektedir. Ayrıca yakın zamanda oluşabilecek genel sorunların da tespiti yapılarak önlem alma fırsatı sunar.

 

 

 

Summary
Article Name
Tıkalı Kanal Açma
Description
İşte böyle durumlarda uzman bir ekibin yardımına ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle kullanılan alt yapı sistemine zarar vermek istemeyen kullanıcılar tıkalı kanal açma konusunda son teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadırlar.
Author
Publisher Name
Tıkalı Kanal Açma
Publisher Logo
25 Ocak 2017
1.710 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?